Lekcje biblioteczne

2014-10-31

31 października w naszej bibliotece odbyły się 2 lekcje biblioteczne, w których uczestniczyli uczniowie klas VI z SP nr 34 w Kielcach. Przy wejściu dzieci obejrzały zdjęcia z początków utworzenia filii i dowiedziały się o zbliżającej się dziesiątej rocznicy powstania tej placówki. Zapoznały się z księgozbiorem, zarówno tym przeznaczonym dla dzieci, młodzieży jak i dla dorosłych. Następnie zwiedziły pomieszczenia biblioteki i dowiedziały się o zasadach korzystania z niej. Zaznajomili się z Systemem Bibliotecznym MATEUSZ, katalogiem bibliotecznym dostepnym on-line oraz ze stroną internetową MBP w Kielcach. Ćwiczyli obsługę konta czytelniczego oraz zamawianie wybranych książek przez Internet. Wykonywali również zadania mające na celu sprawdzenie umiejętności korzystania ze słowników, encyklopedii oraz leksykonów.