Smoki czy dinozaury?

2014-10-21

Ten dylemat próbowaliśmy rozstrzygnąć z przedszkolakami z PS nr 4 w dniu 21 października podczas spotkania w bibliotece. Na początek nasi goście obejrzeli kukiełkowy teatrzyk, który przybliżył im historię sławetnego Smoka Wawelskiego i jego pogromcy Szewczyka Skuby. Potem przenieśliśmy się z bajkowego świata do prastarego tropikalnego lasu, aby spotkać tam najprawdziwsze dinozaury! Jeden odwiedził nas osobiście, choć był nieco… niekompletny! Drugi zgubił podczas polowania swoje… zęby, które wspólnie z dziećmi pomogliśmy mu odnaleźć i skompletowaliśmy wspaniałą, nową szczękę! Tyranozaur był zachwycony, maluchy także. Rozpoczęliśmy więc kolejną, kulminacyjną część naszego spotkania, czyli grę Śladem dinozaurów. Zadaniem dzieci było przejście szlakiem polskich parków jurajskich aż do parku w Bałtowie, gdzie musiały wykonać specjalne zadanie. Po drodze czekało je wiele wyzwań, musiały między innymi ułożyć dinozaurowe sudoku, odnaleźć tropy dinozaurów czy wyszukać ukrytych bajkowych smoków. Zadaniem specjalnym było odszyfrowanie ukrytego pod puzzlami z rozbitego jaja cienia dinozaura i dopasowanie go do właściwego obrazka. Na zakończenie dzieci otrzymały na pamiątkę kukiełkę w kształcie prehistorycznego gada i pomaszerowały z powrotem do przedszkola, by stworzyć własne przedstawienie, na które obiecały nas wkrótce zaprosić.

.