Z wizytą u Paddingtona

2014-10-15

W słoneczny poranek, 15 października do naszej biblioteki zawitała grupa najmłodszych uczniów z pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 18 w Kielcach. Dla zerówkowiczów była to pierwsza wizyta w „prawdziwej” bibliotece. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchały więc informacji o jej funkcjonowaniu. W pewnym momencie, zupełnie niespodziewanie pojawił się nasz skrzat Kacperek. Bardzo ucieszył się z wizyty małych gości. Wykorzystując ich obecność postanowił zrealizować pewne tajemnicze zadanie. Za kilka dni do Kielc zawita po raz kolejny Paddington, dlatego też Kacperek postanowił przygotować dla gościa niespodziankę - serię portretów (podobną otrzymał na swoje urodziny Kubuś Puchatek). Ale jak przystąpić do wielkiego malowania, bez poznania historii angielskiego misia. Pośród wielu książeczek zgromadzonych na bibliotecznych półkach bez problemu odnaleźliśmy tę o przygodach Paddingtona. Rozpoczęło się wielkie czytanie. Już od pierwszych stronic książeczka spodobała się małym gościom. Z wypiekami na twarzyczkach poznały historię pierwszej wizyty misia w restauracji, podróży taksówką przez zatłoczone ulice Londynu i kąpieli w wannie pełnej pachnącej piany. Kto ciekawy jakie inne przygody spotkały małego misia niech zajrzy do książeczki. Gdy milusińscy poznali Paddingtona postanowili spełnić marzenie Kacperka o serii portretów. W ruch poszły zaczarowane kredki i wielka fantazja małych artystów. Po kilkunastu minutach powstały przepiękne portrety. Każdy barwny, wyjątkowy. Gdy mali goście szykowali się do wyjścia Kacperek wręczył każdemu z nich wizytówkę naszej biblioteki (oczywiście w kształcie misia). Teraz bez problemów trafią tu ponownie. Dziękujemy za odwiedziny i oczekujemy kolejnych. Do zobaczenia!.