Tydzień Czytania Dzieciom

2013-06-03

Gdy tylko przebrzmiały echa wspaniałej zabawy na festynie z okazji Dnia Dziecka rozpoczęliśmy tydzień poświęcony wyłącznie naszym milusińskim. W dniach od 1 do 8 czerwca będziemy „rozczytywali” wszystkie przedszkola w okolicy. Pierwszymi odważnymi okazały się przedszkolaki z grupy III z Przedszkola Samorządowego nr 29 w Kielcach. W dniu 3 czerwca, wykorzystując przerwę w opadach deszczu, do naszej biblioteki zawitali milusińscy. To ich pierwsza wizyta w bibliotece. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchali informacji o funkcjonowaniu naszej placówki i zasadach korzystania z niej. Dzieci nie miały żadnych problemów z wymienieniem warunków, jakie musi spełnić prawdziwy czytelnik. Przyszedł czas na zwiedzanie. Maluchy okazały się wspaniałymi poszukiwaczami. Pośród wielu książek odnalazły te o księżniczkach (wybór dziewczynek), dinozaurach, samolotach i samochodach (wybór chłopców). A, że poszukiwania to ciężka praca, zmęczone zasiadły przy stolikach i przyszedł czas na zabawę. Co lepiej rozweseli małe buźki niż Berek literek czyli psoty od A do Z. Więc do dzieła. Pierwszym rozrabiaką okazała się literka A, która kłusuje po arenie, albo skacze po antenie. Zaraz po niej pojawiło się H, co na hulajnodze hula. Było też gadulskie G, które gawędzi, gwiżdże, gdacze. Trudno wymienić wszystkie psotne literki. Kto ciekawy niech zajrzy do książki. Czy wiecie co dzieje się w kuchni? Nie, to polecamy książeczkę pt. Wielka księga zagadek. To tam znajdziecie śmieszne zagadki. Czy wiecie co to :

To naczynie jest ciekawe:
Pożyteczne, gdyż…dziurawe!
Żadna ciecz w nim nie usiedzi.
Zamiast łapać - to ją cedzi.
Co odcedzi - będzie nasze.
Co? Makaron, ryż lub kaszę
To coś ma ogromną sławę,
Dzięki temu, że dziurawe…
.

Tradycją naszych spotkań jest budowanie wielkiej wieży z książek. Tak było i tym razem. Powstała piękna wieża, ale nasz psotny biblioteczny skrzat Kacperek zasmucony pożegnaniem zburzył wieżę. Miał nadzieję, że dzieci powrócą do budowania. Niestety przyszedł czas powrotu do przedszkola. Ale Kacperku nie martw się, już wkrótce dzieci ponownie nas odwiedzą. Do zobaczenia.