Czytamy z Franklinem

2013-05-27

27 maja grupa przedszkolaków z PS nr 4 należąca do bibliotecznego „Klubu Franklina” uczestniczyła w kolejnych zajęciach inspirowanych opowiadaniami o sławnym żółwiku. Spotkanie rozpoczęło się głośnym czytaniem książeczki Franklin czyta kolegom, a następnie dzieci sprawdzały swą wiedzę o Franklinie, losując pytania dla grup za pomocą rzutki. W kolejnym zadaniu, jakie dla nich przygotowano, należało w jak najszybszym czasie przeprowadzić wybranych przyjaciół żółwika przez labirynt. Punktację można też było znacznie powiększyć w konkurencji sprawnościowej, polegającej na łapaniu muszek - największego przysmaku Franklina. W drugiej części spotkania, przedszkolaki poznawały zasady właściwego obchodzenia się z książką, a także zaznajamiały się z regułami korzystania z biblioteki. Aktywne uczestnictwo przedszkolaków w zajęciach, zostało nagrodzone kolorowymi wiatraczkami, zaś zadowolone z zabawy dzieci, wręczyły nam własnoręcznie wykonane kwiatki.

.