A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Baśniowa Europa

2013-05-27

27 maja rozpoczęliśmy cykl spotkań „Baśniowa Europa”. Swoją podróż rozpoczęliśmy od wizyty u braci Grimm. Pierwszymi uczestnikami byli uczniowie klasy IIa ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Kielcach. Każde z nas lubi bajki - tym bardziej nasi mali goście. Z wypiekami na twarzy wysłuchali bajki, która zaczyna się tak:

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, w głębi lasu stał mały zamek, w którym mieszkała śliczna dziewczynka, zwana przez wszystkich Zielonym Kapturkiem.
.

Tak, tak. To nie pomyłka - to bajka o dziewczynce w zielonym kapturku, którą wraz z dziadkiem pożarł straszny smok. Dziwne, ktoś zamienił bajkę? Czy podoba wam się taka wersja? Dzieciakom wiele radości sprawiło „naprawianie” ulubionej bajki. Zielonego kapturka zamieniły na czerwonego, smoka w okropnego wilka a dziadka w ukochaną babcię. Nie był to jedyny psikus, jakiego dokonał nasz biblioteczny skrzat Kacperek. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na projekcję bajek, ale niestety zawiódł sprzęt. Nie popsuło to im jednak humoru, z pasją oddały się zabawie w zgadywanie. Oczywiście były to zagadki dotyczące bajek. Oto niektóre z nich:

Bardzo wiele przygód
miał drewniany chłopczyna,
zanim z ojcem się spotkał
w brzuchu u rekina.


Jaka to dziewczynka
ma roboty wiele,
a na pięknym balu
gubi pantofelek.
.

Kto czyta ten wie - milusińscy bez trudu odgadli wszystkie zagadki. Przy ciekawej lekturze czas płynie nieubłaganie. Przyszedł czas pożegnania i powrotu do szkoły. Do zobaczenia.