Biblioteka Podwórkowa

2013-05-24

W pochmurny i deszczowy poranek, 24 maja do biblioteki przybyły fanki dobrej zabawy i ciekawej książki - Maja oraz Oliwka. Z niecierpliwością oczekiwały na przyjście pani Joasi. Były bowiem bardzo ciekawe jakie niespodzianki, tym razem, dla nich przygotowała. Aby wszystkim poprawić humory pani Joasia zaproponowała wielki konkurs zagadek. Niektóre zagadki były dziecinnie proste - każdy odgadłby co to:
Zawsze jest nad nami,
Tkwi nam nad głowami,
Muchy po nim chodzą
Do góry nogami
.

dla tych, którzy nie wiedzą podpowiadamy: sufit).

Były też zagadki trudniejsze - z dziedziny „Palcem po mapie”. Oto kilka spośród nich:
To miasto nie leży nad rzeką
I w ogóle ma do rzeki daleko.
Lech choć bez wody urosło,
W herbie ma łódź oraz wiosło.
.

Pssst! Coś powiem ci na ucho!
Tam lądowało chyba UFO!
Wyobraź sobie, że w sam środek
Wpakował się ogromny spodek!
Choć jest ze stali i z betonu,
Wygląda jakby chciał do domu.
Lecz nie zabiorą go Marsjanie.
Nic z tego, Spodek tu zostanie!
Jest chlubą całej okolicy,
Tak jak kopalnie i górnicy.
.

Tym razem nie podpowiemy o jakich miastach to zagadki. Ciekawych odsyłamy do lektury książki Marcina Przewoźniaka Wielka księga zagadek. Pojedynek zakończył się remisem - obie dziewczynki wykazały się ogromną wiedzą. A za tydzień kolejne spotkanie i kolejne zabawy - może kolejna tura zagadkowego maratonu. Do zobaczenia.