Z Kamyczkiem w bibliotece

2013-05-16

16 maja o godz. 10.00 odwiedziła nas grupa 5-latków z Przedszkola Samorządowego nr 2. Po krótkiej rozmowie o naszej bibliotece dzieci wysłuchały opowieści o Kamyczku. Zaciekawione jego historią udały się na poszukiwanie bibliotecznych „skarbów”. Myszkując po półkach odkryły mnóstwo ciekawych książeczek dla siebie. Po ich obejrzeniu udały się w podróż karetą z bohaterami znanych bajek. Podczas drogi miały do wykonania zadanie polegające na odgadnięciu ich imion. Wykonały go bezbłędnie. Na zakończenie spotkania dzieci wysłuchały „Prośby książki”, z której dowiedziały, jak należy troszczyć się o wypożyczone książki. Na pamiątkę otrzymały kolorowe zakładki. Przedszkolaki zadowolone z wizyty na pożegnanie zaśpiewały nam intrygującą piosenkę „O Melisa”.