Franklin i książka

2013-05-16

W tym samym dniu, 16 maja o godz. 11.00 gościliśmy sześciolatki z Przedszkola Samorządowego nr 2. Spotkanie rozpoczęliśmy rozmową na temat biblioteki i jej zbiorów. Następnie dzieci wysłuchały opowieści o perypetiach Franklina z zagubioną przez niego wypożyczoną książką. Historia sympatycznego żółwia bardzo je zainteresowała, dlatego jego śladem wyruszyły na poszukiwanie ciekawych lektur. Po powrocie czekało na nie zadanie do wykonania. Musiały wybrać kojarzące się z biblioteką ilustracje i umieścić je na planszy. Dzieci szybko i bez trudu wykonały polecenie. Później wybrały się w podróż karetą ze znanymi i lubianymi postaciami z bajek. Bawiły się przy tym wyśmienicie. Na zakończenie wizyty wysłuchały skargi książki na niesfornych czytelników oraz jej próśb, by dbać i szanować biblioteczne „skarby”. Na pamiątkę otrzymały prezent - kolorowe zakładki.