Tropem Kamyczka

2013-05-14

W ramach Tygodnia Bibliotek 14 maja o godz. 10.00 odwiedziła nas starsza grupa z filii Przedszkola Samorządowego nr 2. W czasie rozmowy okazało się, że dzieci wiedzą dużo na temat biblioteki, lubią do niej przychodzić i oglądać kolorowe książeczki. Opowiadanie o przygodach Kamyczka bardzo je zainteresowało, dlatego tropem chłopca wyruszyły na poszukiwanie „skarbów”. Wędrując między regałami odkryły mnóstwo ciekawych książek. Po powrocie czekało zadanie do wykonania. Przedszkolaki musiały wybrać kojarzące się z biblioteką ilustracje i umieścić je na planszy. Nie sprawiło im to większego problemu, a po wysłuchaniu „Prośby książki” obiecały, że będą dbać i szanować swoje i biblioteczne „skarby”. Na pamiątkę wizyty każde dziecko otrzymało kolorową zakładkę.