Z książką za pan brat

2013-05-13

13 maja uczniowie klasy II d z SP 28 wzięli udział w imprezie czytelniczej przygotowanej z okazji tegorocznych obchodów Tygodnia Bibliotek. Na początek zapoznano ich z elementami budowy książki, po czym zostali poddani odpowiednim sprawdzianom, pokazującym na ile wiedzę tę sobie przyswoili. W dalszej części odbył się „quiz pożeraczy książek”. Odpowiedzi na pytania dotyczące rozmaitych utworów literackich były w nim premiowane taką ilością punktów, jaką drużyny wylosowały w danej kolejce. Drugoklasiści mogli też wykazać się zdolnościami plastycznymi - tworząc portret współczesnego bibliotekarza. Nie zabrakło również popisów aktorskich. Przedstawiciele poszczególnych grup otrzymali zadanie, aby w zabawny sposób odegrać krótkie scenki, związane z dziejami książki. Pojawił się zatem indiański wojownik posługujący się kipu (węzełkową formą zapisu), Kleopatra czytająca papirusowy zwój, Chińczycy broniący tajemnicy produkcji papieru, a także Afrykanin, który trafił do współczesnej biblioteki i postanowił zgłębić tajniki Internetu. Spotkanie zakończyło się podliczeniem punktów i rozdaniem nagród.

.