Tydzień Bibliotek

2013-05-10

W tym tygodniu obchodzimy Tydzień Bibliotek. Z tej okazji naszą bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 26 w Kielcach. Dzieci z ogromną niecierpliwością oczekiwały na tę wizytę. Była to niespodzianka, jaką przygotowała dla nich pani wychowawczyni. A, że grupa V to fani żółwia Franklina ich pierwsze pytanie brzmiało: „czy posiadamy książeczki o przygodach sympatycznego żółwika”. Oczywiście, że mamy w swoich zbiorach i zaraz je odnajdziemy. Zanim jednak przystąpiliśmy do poszukiwań dzieci wysłuchały informacji o tym, jak działa biblioteka. Maluchy jednogłośnie stwierdziły, że biblioteka to wspaniałe miejsce - nie tylko do czytania, ale również do zabawy. Po odnalezieniu Franklina przyszedł czas na dinozaury, kota Garfielda i oczywiście zaginione księżniczki. Tradycją naszych spotkań jest budowanie zaczarowanej wieży. Tak stało się i tym razem. Gdy mali detektywi zamienili się w architektów, z półki „wyskoczyły” Wyliczanki bez trzymanki Agnieszki Frączek. I nagle do biblioteki wjechał rowerek, który wiózł marchew, por i koperek. Tuż za nim pojawił się ratlerek, który pożarł marchew, por i koperek. Jak skończyła się przygoda małego rowerka dowiecie się po przeczytaniu książeczki. Przedszkolaki niechętnie opuszczały naszą bibliotekę - ale głowy do góry wkrótce znowu się spotkamy. Do zobaczenia.