Misja specjalna

2013-05-10

W dniu 10 maja, z samego rana, do naszej biblioteki zawitała rozbrykana grupa pierwszaków ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Kielcach. Była to ich kolejna wizyta, tym razem związana z pewną tajemną misją. Już za kilkanaście dni bowiem obchodzić będziemy Dzień Mamy. Nasi mali czytelnicy zawitali więc do biblioteki, aby tu odnaleźć piękne wiersze o mamie. Rozpoczęliśmy poszukiwania. Po kilku minutach wprawne oczy dzieci wyszukały książeczki pełne przepięknych wierszy. Były to Wiersze polskich poetów o mamie i tacie oraz „Moja mama”. Wybór poematu był trudny. Jedna grupa wybrała wiersz Mamo! Danuty Gellnerowej, druga Mamy mamę Joanny Kulmowej. Mały Wojtek zaskoczył wszystkich zebranych. Pokonał tremę i z wielkim zaangażowaniem wyrecytował wiersz Dzień Matki Ireny Laris. Był to jego debiut sceniczny. Do wybranego wiersza pierwszaki postanowiły dołączyć laurki. Biblioteczny skrzat Kacperek wiedziony intuicją wykorzystał swoje magiczne umiejętności i przez całą noc przygotowywał kolorowe kwiaty z papieru. Będą ozdobą kart z życzeniami. W ruch poszły zaczarowane nożyczki, tajemnicze wycinarki i niezawodny klej. Pomysłów było wiele. Powstały bukiety tulipanów, wiązanki bratków i stokrotek. Serduszka i słowa „Kocham Cię Mamo” stanowiły doskonałe uzupełnienie małych arcydzieł. Niestety przyszedł czas pożegnania i powrotu do szkoły. Mamy nadzieję, że laurki spodobają się mamom, a pierwszaki wkrótce znowu nas odwiedzą.