Biblioteka podwórkowa

2013-04-06

Zgodnie z obietnicą, w kwietniu powróciła do nas Biblioteka Podwórkowa. 6 kwietnia, mimo niesprzyjającej aury, do biblioteki zawitały panie Joasia i Justyna. Po chwili dołączyły do nich Maja i Oliwka. I tak rozpoczęła się „babska” sobota w bibliotece. Wielka waliza okazała się naprawdę zaczarowana. Nie wiadomo w jaki magiczny sposób znalazły się w niej nowe książeczki. Były to: Nieobliczalne owieczki, 1001 robaczków do odnalezienia, Jaki to miesiąc?, Franciszek po uszy zakochany i Magia papieru. Dziewczynki z wielkim zapałem przystąpiły do ich czytania.

Co robimy, gdy nie możemy zasnąć? Zaczynamy liczenie owieczek. Tak samo postąpiła Maja, która przed snem spotkała się z owieczką Chrapiącą, Kanapową, Rozbrykaną i wieloma innymi. A z jakimi jeszcze? dowiesz się, gdy przeczytasz książeczkę o nieobliczalnych owieczkach. Po spotkaniu z sympatycznymi zwierzakami przyszedł czas na wielkie poszukiwania. Małe panie detektyw musiały odnaleźć Szkota pana MacBrida, Hańcię i jej psa Kaktusa oraz Józia, który zawsze robi co innego - bohaterów książeczki Jaki to miesiąc?. Dziewczynki poszukiwały również rogatych pająków, gigantycznych stonóg i ciem komet - kilku przedstawicieli 1001 robaczków do odnalezienia. Aby nieco odpocząć po trudach poszukiwań wysłuchały historii o perypetiach Franciszka - barana zakochanego po uszy w Kasi - przepięknej owcy. Po lekturze przyszedł czas na zabawy plastyczne. Maja i Oliwka sprawdziły czy w ich lewych dłoniach jest dziura i jak powstaje zaczarowana strzałka. Jeżeli chcecie poznać te tajemnice koniecznie zajrzyjcie do książki Magia papieru, gdzie znajdziecie te i wiele innych zabaw z kartką papieru.