Biblioteka podwórkowa

2013-04-27

W minioną sobotę, 27 kwietnia, jak zwykle odwiedzili nas mali uczestnicy Biblioteki Podwórkowej. Do Mai i Oskara dołączył nowicjusz Piotr. Pani Joasia zaproponowała milusińskim ekologiczne zajęcia. Na pierwszy ogień poszły książeczki poświęcone śmieciom. Dzieciaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały informacji o tym, co zaśmieca nasze środowisko i jak zadbać o jego czystość. Zgodnie stwierdziły, że tytuł jednej z nich Fuj - jak mniej śmiecić w stu procentach odpowiada temu z czym spotykamy się na co dzień na naszych ulicach i podwórkach. Zgodnie z biblioteczną tradycją nie zabrakło również zajęć plastycznych. Dzieci postanowiły dokonać recyklingu plastikowych zakrętek. Co może powstać z takich „eko śmieci” - pomysłów było wiele. Najbardziej szalonym okazał się „Eko wąż”. W ruch poszedł sznurek, plastikowe łyżeczki i oczywiście nakrętki. Było trochę problemów przy nawlekaniu, ale efekt był zaskakujący. Powstały kolorowe „eko węże”. Oskar, jako król gier planszowych zgodził się rozegrać partyjkę szachów. Tym razem szczęście mu nie dopisało - zwycięzcą został Piotr. Aby obaj panowie byli zadowoleni pani Joasia zaproponowała rewanż - grę w Czerwonego Kapturka Pomysł okazał się trafiony - Piotr uległ Oskarowi. Kolejna rozgrywka już w przyszłą sobotę. Mamy nadzieję, że znowu oczekiwać na nas będą nowe, ciekawe niespodzianki.