Biblioteka podwórkowa

2013-04-20

Tradycyjnie, w sobotę 20 kwietnia w bibliotece pojawiła się „załoga” Biblioteki Podwórkowej. Do pani Joasi dołączyła pani Agnieszka. Młodą kadrę stanowili: Maja, Oliwka Igor i Oskar. Na pierwszy ogień poszła ulubiona książeczka dzieciaków - Wiewiór Wystraszny. Z wypiekami na twarzy wysłuchały więc opowieści o wielkich strachach Wiewióra. Po zakończeniu lektury każde z nich wykonało własną „Mapę Strachów”, na której umieszczone zostały nie tylko miejsca przestraszne, ale również wszystko to co powoduje ciarki (na przykład wstrętne pająki i inne robale). Gdy dziewczynki kontynuowały lekturę książki pt. Moje pieniądze, Oskar jako król gier planszowych wyzwał na pojedynek Igora. Panowie stanęli w szranki o rękę Kopciuszka. Niestety pojedynek nie został rozstrzygnięty - za tydzień kolejna tura. Pani Agnieszka - miłośniczka kotów zaproponowała milusińskim wykonanie malutkich kotków metodą origami. Na zakończenie spotkania bibliotekę opanowali detektywi. Chwila nieuwagi a psotne książeczki pochowały się na niewłaściwych półkach. Myślicie, że takie poszukiwania to prosta sprawa. Nic bardziej mylnego - nawet biblioteczny skrzat Kacperek miał problemy. Gdy wszystkie „zguby” wróciły na swoje miejsce przyszedł czas rozstania. Tydzień minie szybko - więc do zobaczenia.