Biblioteka podwórkowa

2013-04-13

W sobotę 13 kwietnia było jeszcze zbyt chłodno by wyruszyć na podwórko, dlatego też po raz kolejny Biblioteka Podwórkowa zawitała do naszej placówki. Panie Joasia i Justynka z niecierpliwością czekały na milusińskich. Przybyły niezawodne Maja i Oliwka oraz Oskar. W tajemniczej walizie dziewczynki znalazły książkę pt. Moja Skarbonka, która tak je zaintrygowała, że postanowiły sprawdzić jaki sposób oszczędzania jest najlepszy. Gdy lektura dobiegła końca przyszedł czas na zabawy plastyczne. Cała trójka z wielkim zapałem przystąpiła do „wielkiego drapania”. Przy pomocy zapałek dzieciaki wykonały piękne obrazki. Pod tajemniczą czarną powierzchnią, jak się okazało, ukryte były wszystkie kolory tęczy. To z nich powstały kwiaty, słońce, motyle - jednym słowem wiosenny, tęczowy ogród. Pracy twórczej towarzyszyła lektura książek o kocie Garfieldzie - ABC kociej drzemkologii i Alfabetu Garfielda. Podczas ich czytania uśmiech nie znikał z twarzy wszystkich zebranych. Padł kolejny rekord - pręgowany kot przespał osiemnaście godzin i dziesięć minut, a spać potrafi w każdej pozycji i każdym miejscu. Po dwóch godzinkach przyszedł czas rozstania. Do zobaczenia za tydzień - może już na podwórku.