Biblioteka podwórkowa

2013-03-09

Mimo wielkiej ślizgawicy, w minioną sobotę do biblioteki zawitali Oliwka i Oskar. Po kilku chwilach pojawiły się panie Joasia, Justyna i Basia. Za ich sprawą nasza placówka zamieniła się w prawdziwy zakład jubilerski. Wydawać by się mogło, że biżuteria to domena kobiet - nic bardziej mylnego. Oskar, rodzynek w damskim towarzystwie, postanowił przygotować niespodziankę dla mamy w postaci kolczyków. W ruch poszły koraliki, gumki, druciki, odpowiednie narzędzia i niezbędne pomoce w postaci książek. Powstały prawdziwe cudeńka. Oliwka, przy niewielkiej pomocy pani Justyny, przygotowała piękne kolczyki dla mamy i przyjaciółki Mai. Pani Justyna przygotowała komplet kolczyków dla pani Joasi a pani bibliotekarka otrzymała kunsztowny breloczek. Gdy błyskotki były już gotowe przyszedł czas na gry planszowe - mistrz Oskar pokonał panie w pojedynku rozegranym w Stumilowym Lesie. Za tydzień kolejne niespodzianki. Do zobaczenia.