XXI Tydzień Kultury Języka

2013-03-07

W ramach obchodów XXI Tygodnia Kultury Języka, w czwartkowy poranek (7 marca) na spotkanie pt. „Jarmark rymów” przybyła grupa uczniów klasy I„a” ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Kielcach. Dla dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece. Z zainteresowaniem wysłuchały więc informacji o funkcjonowaniu placówki. By zachęcić milusińskich do wspólnej zabawy sięgnęliśmy po książki Juliana Tuwima. Dzieci z wypiekami na twarzy słuchały wierszy „prawie” matematycznych - tego o lokomotywie i przyczepionych do niej wagonów, jak i tego o wędrujących kaczuszkach (bohaterkach wiersza pt. „Trudny rachunek”). Wiele radości przyniosły też wiersze o warzywach i Grzesiu, który szedł przez wieś. Wspólne czytanie to wspaniała zabawa. Okazało się też, że milusińcy przygotowali niespodziankę - samodzielnie recytowały wiersze o zaginionych okularach pana Hilarego i siedmiomilowych butach pana Michała. Bardzo miłym akcentem naszego spotkania była przepiękna laurka dla pań bibliotekarek z okazji Dnia Kobiet.

Tradycją naszych bibliotecznych spotkań stało się budowanie „książkowej” wieży do nieba. Wykonywanie konstrukcji przyniosło dzieciom wiele radości. Niestety nadszedł czas pożegnania, ale już wkrótce znowu się spotkamy - tym razem w szkolnej klasie, do której zostaliśmy zaproszeni. Do zobaczenia.