Tuwimiada

2013-03-06

Poezja Juliana Tuwima jest znana i lubiana. Przekonali nas o tym uczniowie kl. „0” Szkoły Podstawowej nr 5, którzy przybyli na spotkanie 6 marca w ramach Tygodnia Kultury Języka. Dzieci bezbłędnie odgadywały tytuły utworów z prezentowanych ilustracji. Po wysłuchaniu wiersza pt. Ptasie plotki przyznały, że plotkowanie nie jest przyjemne ani dla ptaków ani dla ludzi. Następnie po zebraniu rozsypanego abecadła oddały się marzeniom, naśladując beztroskiego Dyzia. Pomagały panu Hilaremu odnaleźć zgubione okulary, a gospodyni oddzielić owoce od warzyw, by mogła ugotować pyszną zupę jarzynową. Z wesołą lokomotywą wyruszyły ze Stacyjkowa w podróż po bibliotece, poznały jej najodleglejsze zakamarki, a swoją ciuchciową jazdę zakończyły na stacji z napisem „Szkoła”.

.