Świat poezji Juliana Tuwima

2013-03-05

W naszej bibliotece obchody XXI Tygodnia Kultury Języka rozpoczęły się 5 marca spotkaniem z przedszkolakami z filii Przedszkola Samorządowego nr 2. Tematem przewodnim był Julian Tuwim i jego twórczość dla najmłodszych. Dzieci z uwagą słuchały czytanych wierszy, a następnie odgadywały ich tytuły z prezentowanych ilustracji. Wiersz „Warzywa” stał się inspiracją do gotowania. Przedszkolaki po oddzieleniu owoców i warzyw przygotowały dwa smakowite dania: zupę jarzynową i sałatkę owocową. Po ich wypróbowaniu zawędrowały na „dworzec kolejowy”. Wiersz „Lokomotywa” oraz udzielone im krótkie informacje o pociągach i pracy maszynisty pomogły stworzyć przedszkolną ciuchcię. Lokomotywa już czekała na szynach, by każde dziecko przyczepiło do niej swój pomalowany wagonik. Wesoły pociąg wyruszył w bajkową podróż, a wraz z nim przedszkolaki w rytm piosenki „Jedzie pociąg z daleka”.

.