Grosz do grosza

2013-03-05

„Grosz do grosza, a będzie kokosza” - głosi przysłowie. Przekonały się o tym dzieci z klasy II d ze Szkoły Podstawowej nr 33, które 5 marca odwiedziły naszą filię z okazji Tygodnia Kultury Języka. Zadaniem uczniów było rozwiązanie mnóstwa zadań sprawdzających znajomość języka polskiego. Dzieci musiały wykazać się znajomością ortografii, znaleźć błędy językowe w zdaniach, dokończyć przysłowia, tworzyć nowe wyrazy oraz łamać sobie języki na zdaniach typu „Ulu, ululaj Eulalię” czy też „Jola lojalna i Jola nielojalna”. Zamiast tradycyjnej punktacji nasi goście otrzymywali fikcyjne banknoty o odpowiednich nominałach. Zwycięska grupa zgromadziła na swoim koncie aż 370 zł. Co prawda nikt nie dostał za te pieniądze kokoszy, ale dzieci otrzymały drobne upominki, których przez całe zajęcia pilnowała biblioteczna kura.