Lokomotywa Pana Juliana

2013-03-04

4 marca rozpoczęliśmy obchody XXI Tygodnia Kultury Języka w naszej bibliotece. Jest on ściśle związany z postacią Juliana Tuwima, którego rok obchodzimy. Z tej racji nasi goście - klasa II B z SP nr 9 w Kielcach bawiła się słowami pięknej poezji pana Juliana. Wspólnie odczytaliśmy słynną „Lokomotywę”, do której podzielona na sześć zespołów klasa dorysowała swoje wagony. Następnie każda grupa prezentowała przy pomocy pantomimy wylosowane tytuły wierszy. Z przygotowanych wierszy odczytywane były jak najtrudniejsze fragmenty. Z rozsypanych zwrotek grupy starały się ułożyć wersy we właściwej kolejności i odgadnąć tytuł swojego wiersza. Na zakończenie wykorzystaliśmy bohaterów „Abecadła” - sporządziliśmy ich piękne portrety i spisaliśmy jak najwięcej smakowitości zaczynających się wybraną literą. Zabawa bardzo się udała!.