Biblioteka podwórkowa

2013-03-23

W sobotę 23 marca, mimo mrozu i silnego wiatru, do biblioteki zawitały stałe bywalczynie sobotnich spotkań Biblioteki Podwórkowej - Maja i Oliwka. Po kilku minutach pojawiły się zmarznięte panie Agnieszka, Joasia i Justyna. Kobietki postanowiły zorganizować typowo „babskie” spotkanie. Maja wraz z Oliwka przeprowadziły kontrolę księgozbioru zgromadzonego w tajemniczych szafie i walizie. A potem… Pamiętacie biżuterię, która powstała w naszym bibliotecznym zakładzie jubilerskim - istne cudeńka. Dziś przyszedł czas na wykonanie pięknych, tajemniczych pudełeczek. Dziewczynki postanowiły umieścić w nich nie tylko biżuterię, ale również maleńkie skarby. Oliwka umieściła w swoim harcerskie odznaki, a Maja znalezione monety. Czas zabawy nie jest czasem zmarnowanym. Gdy dziewczynki dzielnie składały origami, pani Joasia podjęła się nauki języka angielskiego. Śmiechu było co nie miara, bo nie wszystkie angielskie słówka są łatwe. Godzinki minęły bardzo szybko i przyszło się pożegnać na długie dwa tygodnie. Wesołych Świąt i do zobaczenia już w kwietniu.