Biblioteka podwórkowa

2013-03-02

Jak zwykle w sobotni poranek do biblioteki zawitali Maja, Oliwka i Oskar - najwierniejsi przyjaciele Biblioteki Podwórkowej. Po chwili do dzieciaków dołączyły panie Joasia i Justyna. W szafie, gdzie ukryte są skarby, Oskar odkrył zaczarowane pieczątki, a dziewczynki tajemnicze literki. Wykorzystali je do wykonania ozdobnych kartek. Gdy te były gotowe przyszedł czas na lekturę. Co robią krasnale w marcu? Oczywiście odpowiedź dziewczynki znalazły w „Wielkiej Encyklopedii Krasnoludków”. Jak okazało się w marcu krasnale porządkują całe swoje królestwo. Komnata za komnatą, korytarz, podwórko, te wszystkie miejsca wysprzątały malutkie ludziki. Oskar - wielki fan gier planszowych rozegrał z panią Joasią partyjkę. Odbyło się grzybobranie w Stumilowym Lesie i wielki bal u Kopciuszka. Jak zwykle czas upłyną szybko i przyszedł czas pożegnania. Do zobaczenia za tydzień - w następną sobotę czekają na nas nowe niespodzianki i nowe przygody.