Biblioteka podwórkowa

2013-02-23

Jak zwykle w sobotni poranek 23 lutego do naszej biblioteki zawitały Maja i Oliwka. Po chwili dołączyli do nich Oskar i nowy uczestnik zabawy Konrad. Panie Agnieszka i Justyna przygotowały dla dzieci niespodziankę. Czy wiecie co można zrobić ze starego kartonu, pojemników po jogurtach i kolorowej bibuły? Odpowiedź jest prosta - żabę z recyklingu. Z kartonu oklejonego bibułą powstała głowa, a kubki wypełnione skrawkami papieru zastąpiły wyłupiaste oczy żaby. Pomysł godny polecenia - z wtórnych materiałów można wyczarować wiele wspaniałych rzeczy. Nowy uczestnik Konrad został fotografem - uwieczniał wszystko, co działo się tego dnia w Bibliotece Podwórkowej. Za namową dziewczynek zainteresował się zaczarowaną walizą i przebojem książkowym - książce o kolorowej plamce. I tak został jej fanem. Kolejnym wyzwaniem było origami, a dokładnie mówiąc piękne żurawie. Choć to trudne zadanie, udało się. Oskar jak zwykle zaproponował wspólne granie. Rozegrano więc partyjkę „Chińczyka” i „Kota w butach”. Po wspaniałej zabawie „podwórkowicze” pożegnali się z nami, by za tydzień powrócić i znów doskonale się bawić.