Pierwsza wizyta

2013-02-22

W piątkowe przedpołudnie do naszej biblioteki zawitała grupa czterolatków z Przedszkola Samorządowego nr 22 w Kielcach. Była to ich pierwsza wizyta w prawdziwej bibliotece, którą znały dotychczas tylko z opowieści. Jak przystało na ciekawskie dzieciaki milusińscy zadawali wiele, czasami bardzo trudnych pytań. A, że dzień bez książki to dzień wypełniony nudą, sami wybrali książki, które wspólnie czytaliśmy. Z wypiekami na twarzy wysłuchali fragmentów o kłopotach sierotki Marysi i psotach rozpieszczonego kotka - Pimpusia Sadełko. Gdy lektura dobiegła końca maluchy przystąpiły do „wielkiego” malowania. Na stołach pojawił się cały sztab wesołych krasnoludków. Efekt pracy był zaskakujący. Już wkrótce prace przedszkolaków pojawią się na wystawie w naszej placówce (wymagały małego „retuszu”, na który zabrakło czasu). Na zakończenie spotkania każdy z przedszkolaków dostał misia, który będzie przypominał mu o wizycie w bibliotece. Niedługo znowu się spotkamy - tym razem w przedszkolu, do którego zostaliśmy zaproszeni. Do zobaczenia.