Biblioteka podwórkowa

2013-02-16

Każda porządna biblioteka wyposażona jest w regały, ale Biblioteka Podwórkowa takowych nie posiada. Dlatego też „wyczarowaliśmy” dla niej ogromną półkę na książki i inne skarby. W sobotę, 16 lutego nadszedł czas „wielkiej przeprowadzki”. Nasi dzielni „podwórkowicze” przystąpili do niej z wielką radością i zapałem. W zapomnianym kartonie znaleźli wiele nowych, równie ciekawych książek, które będą lekturą na najbliższe spotkania. Dziewczynki, jak zwykle uzupełniły wykaz książek z zaczarowanej walizy. Potem przyszedł czas na porządki. Maja i Oliwka, przy pomocy pani Joasi, ułożyły książeczki w równym szeregu, z czego były bardzo dumne. W pracach porządkowych dzielnie pomagał Oskar. Mimo natłoku prac był również czas na zabawę. Tym razem „rodzynek” Oskar został mistrzem w rozwiązywaniu zagadek, a dziewczynki próbowały sił w origami. Zmęczeni, ale radzi z niespodzianki „podwórkowicze” pożegnali się z nami, by za tydzień powrócić i znów doskonale się bawić.