Zimowe biedroneczki

2013-12-18

W środowy poranek, 18 grudnia wraz z bibliotecznym skrzatem Kacperkiem zajęliśmy się świątecznym dekorowaniem biblioteki. W ferworze pracy nie usłyszeliśmy cichutkiego pukania do drzwi. Na wycieraczce leżała tajemnicza koperta. Kto ją podrzucił? Wszystko stało się jasne, gdy tylko ją otworzyliśmy. Kacperek niecierpliwie przebierał nóżkami, gdy ja czytałam ów „tajemniczy list”. Było to zaproszenie do dobrze znanych Wam Biedroneczek - grupy małych przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola im. Św. S. Faustyny „Serduszko” w Kielcach. Kacperek był zachwycony. Szybko zakończyliśmy prace związane ze świątecznym wystrojem i gdy tylko na choince zapłonęły lampki wyruszyliśmy do przedszkola. Do przepastnej torby zapakowaliśmy naszą niezawodną „broń” czyli książeczki i niespodziankę dla milusińskich.

Wiecie, że najlepsza zabawa to zabawa z książką. Biedroneczki zasiadły na kolorowym dywanie i z wypiekami na twarzach słuchały wierszy i opowiadań o zimie. Były wiersze o śnieżynkach, bałwankach i zimowych choinkach. Gdy lektura dobiegła końca przyszedł czas na niespodziankę. W ruch poszły czarne kartki i kreda. Postanowiliśmy namalować zimowe obrazki. I tak powstały bałwanki, ośnieżone choinki, śnieżynki a nawet prawdziwe śnieżne zawieruchy. Niestety kreda spowodowała małe zamieszanie. Rączki milusińskich pokrył kredowy pył. I tak narodził się pomysł stworzenia pamiątkowego „rączkowego” portretu małych Biedroneczek. Kacperek, który dzielnie towarzyszył w zabawie też odbił swoją maleńką rączkę. Biedroneczki próbowały również swoich sił w „dziecięcych zapasach. Niestety czas mija szybko i musieliśmy opuścić wesołą gromadkę. Tuż przed pożegnaniem dostaliśmy piękny prezent - własnoręcznie wykonaną bombkę z biedronkami (teraz wisi ona na naszej bibliotecznej choince). Nasz skrzat nieco zasmucony obiecał, że wróci do dzieci zaraz po Nowym Roku. A więc do zobaczenia.

.