A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Zaczarowany świat bajek

2013-12-10

W dniu 10 grudnia w słoneczny, acz mroźny poranek do naszej biblioteki zawitała klasa I„b” ze Szkoły podstawowej nr 18 w Kielcach. Dzieci postanowiły nas odwiedzić i sprawdzić, czy naprawdę znajdują się tu zaczarowane regały pełne książeczek dla dzieci. Nasz biblioteczny skrzat Kacperek zaprosił na poranną porcję psot swojego przyjaciela - drewnianego pajacyka Pinokia. Jakież było zdziwienie obu panów, gdy zobaczyli rzeszę rozbawionych dzieci. Gdy tylko zajęto wygodne miejsca gość Kacperka zachęcony gorącymi prośbami maluchów postanowił opowiedzieć swoją historię. A było to tak:.

Zdarzyło się to dawno temu w małej i cichej wiosce we Włoszech. Ciąg niezwykłych przygód rozpoczął się pewnej letniej nocy, gdy gwiazdy lśniły na niebie jak brylanty. A oto, co przeżył znakomity podróżnik - świerszcz o imieniu Jiminy….

(kto ciekawy, co wydarzyło się później niech zajrzy do książki - polecamy wspaniałą lekturę na długie zimowe wieczory).

W trakcie opowieści Pinokio zdradził dzieciom swój mały sekret - już za kilka dni będzie obchodził swoje 130 urodziny (to niewiarygodne, by tak psotny pajac liczył tyle lat!). Dzieci postanowiły sprawić jubilatowi prezent w postaci barwnych portretów. Z wypiekami na buziach rozpoczęły wielkie malowanie. Po kilkunastu minutach prace były gotowe. Pinokio zachwycony prezentem postanowił w domku swojego ojca Dżeppetta otworzyć galerię, w której zawisną prace pierwszaków. Nadszedł czas pożegnania. Dzieci zaprosiły Pinokia do ponownej wizyty, ten zaś zaprosił maluchy do Zaczarowanego Świata Bajek, gdzie po sąsiedzku zamieszkiwał Czerwony Kapturek, Kot w butach oraz Kubuś Puchatek. A więc do zobaczenia.