Witajcie w naszej bajce

2013-11-19

19 listopada bibliotekę odwiedziły pięciolatki z Prywatnego Przedszkola Katolickiego. Po zapoznaniu się z zasadami wypożyczeń, maluchy zwiedziły zakamarki biblioteki, a następnie wzięły udział w zabawach pod hasłem „Witajcie w naszej bajce”. Na początek przedszkolaki musiały odszukać „w biurze rzeczy znalezionych” elementy stroju wylosowanego wcześniej bohatera oraz ubrać w nie kapitana swoich drużyn. Tym sposobem wyłoniły się zespoły Zorro, Murzynka Bambo, Koziołka Matołka i Czerwonego Kapturka. Drużyny dzielnie walczyły o cukierkowe punkty odgadując liczne zagadki i ilustracje do znanych baśni. Wiele emocji wzbudziła „wyprawa do piernikowej chatki” i ukryte pod ciasteczkami pytania. Po ogłoszeniu wyników, maluchy z wygranymi cukierkami ruszyły w drogę do przedszkola.

.