Niespodzianka

2013-01-29

Do naszej biblioteki zawitali niespodziewani goście. Grupa starszaków z Niepublicznego Przedszkola im. Św. Siostry Faustyny w Kielcach dzielnie pokonała śnieżne przeszkody i dotarła do biblioteki. Dla milusińskich była to pierwsza (ale jak zapowiedziały nie ostatnia) wizyta w prawdziwej bibliotece. Dzieciaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały informacji o zasadach funkcjonowania biblioteki. Doskonale wiedziały, jak się zachować, jak postępować z książeczkami. Z wielką pasją opowiadały o swoich ulubionych książkach i ich bohaterach. I tak na stolikach znalazły się książki o dinozaurach, o jelonku Bambi, o kosmosie i wiele innych. Z wypiekami na twarzach dzieciaki dzieliły się wiadomościami o swoich książeczkach. W tym samym czasie do zabawy włączyła się Wielka księga zagadek. Mając podzielną uwagę, milusińscy bezbłędnie odgadywali zagadki. Czy wiecie co to jest:
Choć z doniczki się wyłania,
To nie lubi podlewania,
Choć na muchy nie poluje,
To kolcami w świat celuje.
Do ogrodu go wsadzimy -
Nie przeżyje pierwszej zimy.
Lecz w doniczce kwitnie ładnie.
Jego imię, kto odgadnie?
.

Jeżeli nie odgadliście co to, zapytajcie naszych gości (ewentualnie odpowiedzi poszukajcie w książce). Gdy zbliżała się pora pożegnania dzieciaki postanowiły zaczarować nasze książki i zbudować z nich wielką wieżę. Udało się, ale następnym razem będzie jeszcze większa. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę. Do zobaczenia.