To już koniec

2013-01-25

Wielkimi krokami zbliża się koniec ferii w bibliotece. Zanim się pożegnamy przed nami kolejne godziny super zabawy. Amelka, Gabi i Zuzanka nie wiedziały, co je dzisiaj czeka. Wielkim zaskoczeniem było więc to, co zobaczyły. Na tacy znalazły się przedziwne produkty: makarony w różnym kształcie, kasza, ryż, fasolka, groch a nawet ziarna słonecznika. Była też plastelina, „cudowny” klej oraz cały stos tacek. Gdy dziewczynki dowiedziały się co będą robiły uśmiech zagościł na ich buźkach, a w główkach powstawały kolejne projekty. Nie wiecie nawet co można wymyśleć mając takie produkty. Czy widzieliście bałwana z „fasolkowymi” guzikami i miotłą z makaronu a słonecznika, który powstał z makaronu? Dziewczynki zaskakiwały pomysłami. Gabi wykonała bałwanka, który zamiast nosa z marchewki miał nos z małego makaronika a śnieg, z którego go ulepiono powstał z kaszy. Dla kochanej mamy wykonała przepiękny wiosenny bukiet. Starsze dziewczynki postanowiły wykonać kwiaty. I tak w ogródku Zuzanny zakwitły czerwone dalie, a w Amelkowym złociste rumianki. Pani Ania zafascynowana wczorajszą wyprawą wykonała kompozycje kwiatowe. W trakcie zabawy pojawił się wątek „kulinarny”. Dziewczynki, zafascynowane panią Magdą Gessler, postanowiły wykonać kompozycję kulinarną - i tak powstała dwuelementowa „Galeria smaków” i „Trójkąt Zuzanny”. Obie kompozycje stanowią doskonałą ozdobę kuchennej ściany. Zabawa trwała w najlepsze, powstawały kolejne prace - serduszko i „kwiatowa rabatka”. W czasie gdy starsze dziewczynki uwijały się nad pracami, mała Gabi oddała się zabawie puzzlami. Po zakończeniu prac dziewczynki postanowiły stanąć w szranki w konkursie Miss Świata. I znowu wybór gry okazał się strzałem w dziesiątkę i super sposobem na zakończenie ferii w bibliotece.

Dziękujemy naszym milusińskim za wspólną zabawę. Do zobaczenia.