Kolejny dzień ferii

2013-01-23

Po jednodniowej przerwie, w środowy poranek, do biblioteki zawitały Amelka, Gabi i Zuzanka. Zabawę rozpoczęłyśmy od „prac wykończeniowych” w świecie bibułowych fantazji. I tak, Gabi wyczarowała pazia królowej a Zuzanka misia pandę. Przy pomocy małych rączek Gabi powstał też kot Mruczysław (któremu psotny skrzat biblioteczny Kacperek zmienił czarne lśniące futerko w szylkretowy deseń). Aby już nic złego się nie stało poprosiłyśmy o pomoc zaprzyjaźnioną suczkę Maję. Gdy prace były już gotowe przyszedł czas na turniej układania puzzli. Starsze dziewczynki układały „High School Musical” w kształcie serca, a Gabi „walczyła” z jelonkiem Bambi. W ekspresowym tempie dziewczynki ułożyły łącznie 366 elementów. Wygrała mała Gabi. Układanie to fajna zabawa, ale milusińskie zatęskniły za bajkami. Sięgnęłyśmy po książkę pt. Bajarka opowiada Dziewczynki poznały historię raka nieboraka, sprytnego liska i córki słońca. Jeśli chcecie je poznać koniecznie zajrzyjcie do książki. Kolejną godzinkę postanowiłyśmy spędzić na zabawie w towarzystwie gier planszowych. Na pierwszy ogień poszła „Ciuciu Babka”. Czy rozpoznanie kształtów różnych przedmiotów z zawiązanymi oczyma jest łatwe? Zapytajcie dziewczynek, które musiały odnaleźć statek, grzyba, klucz i umieścić je w odpowiedniej planszy. Gra tak się spodobała, iż jutrzejszy dzień rozpoczniemy od „Ciuciu Babki”. Gdy emocje nieco opadły dziewczynki odwiedziły Polly, bohaterkę gry „Świat Polly”. Wraz z nią udały się na całodniowe zakupy, odwiedziły weterynarza i zbierały kolorowe kwiaty, z których powstały piękne bukiety. Czas płynie nieubłaganie i nadszedł czas pożegnania. Jutro też jest dzień - więc do zobaczenia.