Ferii tydzień drugi

2013-01-21

Przyszedł poniedziałek, pierwszy dzień drugiego tygodnia ferii. Tuż przed godziną 10 do biblioteki żwawym krokiem przez zimowe zaspy zmierzały Gabrysia, Zuzanka i nowa uczestniczka naszych zabaw Amelka. W oczekiwaniu na Oliwię i Alana dziewczynki postanowiły dokończyć dzieło abstrakcyjne, czyli naszą „Picassę”. Posiada ona dwa oblicza. Pierwsze to portret kobiety w woalu, drugie zaś jest bardziej techniczne, przypominające traktor. Dzień bez zabaw plastycznych to dzień stracony - więc do dzieła. Dziewczynki postanowiły wykonać „bibułowe” wariacje na dowolny temat. I tak powstały początki prac: przekolorowego kwiatu jednej nocy, kota Mruczysława z niezwykle pyzatą twarzą, pazia królowej Gabrysi i misia pandy z ZOO Zuzanki. Prace nad nimi wymagały dużo czasu (choć do zabawy przyłączyła się pani Grażynka, która wspierała nas w produkcji bibułkowych kulek) więc jutro będziemy je kontynuowały. Po lekturze książki Czy grzechotnik ma grzechotkę? dziewczynki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały ciekawostek ze świata rekordów. Lektura książki Nie do wiary! Fascynujące rekordy świata to kopalnia wiedzy z różnych dziedzin życia. Które zwierzę posiada największy nos na świecie, które serce bije najwolniej, które owady potrafią najwyżej latać, a który kwiat jest największy na świecie? To tylko niektóre pytania z tej cudownej książki. Jeśli chcesz poznać odpowiedzi koniecznie do niej zajrzyj. Przy dobrej zabawie i w dobrym towarzystwie czas płynie szybko i nadszedł czas rozstania. Ale już jutro kolejny dzień ferii w bibliotece.