Z wizytą u Śnieżki

2013-01-17

17 stycznia uczestnicy „Ferii w bibliotece” mieli okazję wystąpić w roli krasnoludków. W kolorowych czapkach wyruszyli przez „las” pełen przeszkód, żeby w kopalni diamentów wydobyć ze skały drogocenne kamienie. Następne w kolejności zadanie plastyczne przyniosło efekt w postaci własnoręcznie wykonanych z papieru skrzatów. Podczas spotkania nie mogło też zabraknąć Śnieżki. Aby wyłonić ją spośród wszystkich uczestników, zorganizowano konkurencję polegającą na jak najszybszym zjedzeniu zawieszonego na sznurku jabłka. Jedno z jabłek było „zatrute”, więc osoba, która je zjadła została Śnieżką. Pozostali - książęta musieli ją „obudzić”, czyli swoim zachowaniem zmusić do śmiechu. Tym wyczerpującym sprawdzianem umiejętności komediowych zakończyło się kolejne spotkanie z cyklu ferii w bibliotece.

.