Bezpieczni w swoim mieście

2012-09-26

26 września klasa Ib z SP 28 uczyła się zasad bezpieczeństwa. Na początek uwagę uczniów skupiło przedstawienie kukiełkowe: „Nie będę drogowym dziamdziakiem”, przygotowane przez pracowników biblioteki na podstawie „Kolorowego kodeksu drogowego dla dzieci” R. Wojdyłło. Słuchając zabawnych dialogów bohaterów teatrzyku, dzieciaki poznawały prawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego. Zasygnalizowaną w ten sposób wiedzę, w dalszej części spotkania usystematyzowała i rozwinęła o fachową wiedzę pani Karolina Kędzierska z kieleckiej Straży Miejskiej. Pogadankę urozmaicały ćwiczenia ruchowe związane z tematem. Aktywne uczestnictwo uczniów w spotkaniu zostało nagrodzone przez naszego gościa odblaskowymi upominkami.

.