Spotkanie z Ireną Paździerz

2012-06-14

Za dwa tygodnie kolejne Święto Kielc. To wspaniała okazja do tego, aby poznać bliżej nasze miasto, jego historię i kulturę. Jedną z form przygotowanych przez Filię nr 5 jest wystawka Honorowi Obywatele Kielc, którą mogą obejrzeć wszyscy odwiedzający bibliotekę. Z drugiej formy mogli skorzystać tylko wybrani czytelnicy - klasy Ia i IIc ze Szkoły Podstawowej nr 27.

14 czerwca odwiedziła nas kielecka pisarka Irena Paździerz, która jest czytelniczką filii. Autorka należy do Związku Literatów Polskich, jest także przewodnikiem świętokrzyskim. Dzieci wysłuchały opowiadania Wał kultowy ma Łysej Górze zamieszczonego w tomiku Biały koń z chęcińskiego zamku i inne opowieści. W trakcie spotkania zadawały dużo ciekawych pytań. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pocztówkę z autografem Ireny Paździerz. Przy okazji dostaliśmy kolejne książki naszego Gościa, które wkrótce włączymy do zbiorów biblioteki. Za książki i ciekawe spotkanie bardzo dziękujemy.