Magiczna Księga

2012-06-14

Króliczek Maciuś nie cierpi czytać książek. Nie pała też sympatią do pani, która na lekcji języka polskiego często przepytuje go z lektur. Na nieszczęście, rodzice stoją po stronie nauczycielki. Same problemy! Dla relaksu lepiej pójść na spacer. Co to? Jakaś książka ukryta w gąszczu kwiatów. Nie zaszkodzi przyjrzeć się jej trochę bliżej. „Nie ruszaj jej! Nie ruszaj!” - krzyczą dzieci. Czarodziejka Arielka poprosiła je, aby strzegły Magicznej Księgi Baśni i nie pozwoliły nikomu jej zabrać. Króliczek, jak zwykle, nie słucha. I tak - od bajki do bajki -zaczyna się emocjonująca przygoda. Maciuś spotyka dziewczynkę z zapałkami, Jasia i Małgosię (przy okazji objada się nieprzyzwoicie cukierkami nie zostawiając nic dla Jasia), ratuje się szaleńczą ucieczką przed królewną Anastazją, która ma już dosyć całowania obślizgłych żab i woli całować miękkie, puszyste króliczki. Wydarzyłoby się dużo, dużo więcej, ale Arielka wróciła po swoją książkę. Króliczek jest niepocieszony, zapowiadało się tak ciekawie. Znalazł jednak dobre wyjście z tej sytuacji - w pobliżu znajduje się biblioteka, a w niej mnóstwo takich „magicznych ksiąg”.

Drogę do biblioteki znalazły także dzieci z klasy II b oraz klasy III a SP nr 27. W Filii nr 5 MBP w Kielcach często wypożyczają książki, a 14 czerwca miały okazję obejrzeć spektakl krakowskiego Teatru Edukacji i Profilaktyki „MASKA”. Młodzi bywalcy biblioteki byli zachwyceni przedstawieniem i grą aktorów. Żywo uczestniczyli w spektaklu, który wzbudził mnóstwo emocji i salwy śmiechu. Nawet dorośli chichotali po kątach. Owacje, oklaski, autografy… trudno było się rozstać.