Biblioteczny Przegląd Sportowy

2012-05-18

18 maja, z okazji mijającego Tygodnia Bibliotek, odbyło się spotkanie z pierwszakami ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 11. Wprowadzająca rozmowa o bibliotece i jej różnorodnych zbiorach przerodziła się w ciekawą dyskusję o Euro 2012. Dzieci z wielkim ożywieniem opowiadały o mających rozgrywać się meczach, stadionach, znanych piłkarzach i ich strojach. Zapoznały się z logo, piłką i maskotkami mistrzostw. A hymn odśpiewały, ku naszemu zaskoczeniu, doskonale znając tekst. Przy okazji Euro rozmawialiśmy również o innych dyscyplinach sportowych. Uczniowie świetnie poradzili sobie z dopasowaniem odpowiednich nazw sportowych do poszczególnych ilustracji. Rebus nie stanowił dla nich także wielkich trudności. Po wysłuchaniu opowiadania o Oskarze i Felku powiedzieliśmy sobie jaka jest postawa prawdziwego sportowca. Poznana zasada Fair Play powinna być stosowana w codziennym życiu : w szkole, domu, pracy oraz na boisku. Następnie rozegraliśmy między uczniami mini euro mecz biblioteczny. Wzbudził on wiele emocji. Drużyny grały, a sędzia pilnował, by gra przebiegała zgodnie z poznaną regułą, a gdy ktoś z graczy sfaulował wręczał mu żółtą lub czerwoną kartkę. Pozostałym udzielił się nastrój stadionu i dopingowali jak prawdziwi kibice. Wynikiem tego meczu narodził się hymn biblioteczny Koko koko dziewiątka spoko.

.