Przedszkoludki

2012-05-15

W dniu 15 maja do Przedszkola Samorządowego nr 29 po raz kolejny zawitała akcja „Przedszkoludki: sto radości i dwa smutki”. Wraz z Kiwaczkiem - bohaterem opowiadania Edwarda Uspieńskiego odwiedziliśmy grupę V. Maluszki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały historii dziwnego zwierzaka, nieznanego nauce - stworka, który oczy miał wielkie i żółte jak sowa, głowę okrągłą jak zając, ogonek maciupeńki jak u misia a na dodatek wielkie okrągłe uszy. Sympatię dzieci zdobył również krokodyl Gienio i lala Halina - najwierniejsi przyjaciele Kiwaczka. Po wysłuchaniu opowiadania przyszedł czas na wesołe wierszyki - między innymi „pomylony wierszyk”, w którym:
Kotek chodził po drabinie,
fiku miku już w kominie,
Ślimak, ślimak wystaw nogi

dam ci ścierkę do podłogi.
.

Na zakończenie spotkania maluchy zapowiedziały swoją wizytę w naszej bibliotece. Do zobaczenia.