Słodki ranek w bibliotece

2012-04-12

12 kwietnia biblioteka gościła klasę IIIb SP 28, dla której z okazji Dnia Czekolady przygotowano niezwykle słodkie zajęcia. Uczniowie od pierwszej chwili przystąpili do realizacji zadań, zwiększając stopniowo punktację swoich drużyn. Na początek wykazali się niemałą spostrzegawczością. Szybko odszukali ukryte w całej bibliotece czekoladowe pudełka, skrywające w sobie rozmaite ciekawostki na temat czekolady. Odnalezione informacje posłużyły później do wspólnego stworzenia kolorowej, treściwej gazetki poświęconej słodkiej bohaterce dzisiejszej imprezy. Każda z konkurencji budziła nowe emocje. Damy oczekujące w pijalni czekolady na filiżankę ciepłego napoju, którą dzielni kelnerzy dostarczali pokonując karkołomny tor przeszkód, tworzyły własny czekoladowy słowniczek. Kolejne punkty zdobywano podczas zabaw w „latające czekoladowe draże” oraz pożeranie czekoladowego ciasteczka bez użycia rąk. Nie zabrakło też zadań dla prawdziwych smakoszy. Przedstawiciele drużyn musieli z zawiązanymi oczami odszukać mleczną, gorzką i białą tabliczkę, a kolejni - określić jakie owoce i warzywa zostały szczelnie oblane czekoladową masą. Wręczenie czekoladowych nagród dla grup nie było jednak ostatnim punktem spotkania. Finałem okazał się indywidualny konkurs na „Największego Czekoladożercę”, podczas którego „śmiałkowie” ścigali się w zjadaniu pokaźnej porcji czekolady za pomocą sztućców. Wszystkie osoby na podium zostały udekorowane medalami „Czekoladożercy”.

.