Cztery pory roku

2012-04-12

12 kwietnia odwiedziła nas grupa pięciolatków z PS nr 5. Dzieci wzięły udział w zajęciach poświęconych czterem porom roku. Biblioteczna myszka, która dawno temu zamieszkała pośród książek i przeczytała ich bardzo dużo, opowiedziała dzieciom bajkę. Jej zakończenie było dosyć dramatyczne: Zima i Wiosna pokłóciły się, pobiły i pogubiły dary, które miały zanieść ludziom. Na szczęście dzieci stanęły na wysokości zadania i pomogły Zimie i Wiośnie pogodzić się i odnaleźć pogubione dary. Biblioteczna myszka były bardzo zadowolona z takiego zakończenia perypetii dwóch kłótliwych pór roku, a dzieci po dobrze wykonanym zadaniu z zapałem rozwiązały wiosenne zagadki i zjadły cukierki. Potem przyszedł czas na oglądanie książek i zabawę w kąciku malucha.