Tydzień Kultury Języka

2012-03-15

W dniu 15 marca naszą placówkę odwiedzili uczniowie klasy III „b” ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Kielcach. W ramach Tygodnia Kultury Języka młodzi czytelnicy wzięli udział w spotkaniu pt. Językowe łamigłówki łamią język bawią głowę. Zabawa była przednia. Na pierwszy ogień poszły „języki”, które musiały poradzić sobie z „suchą szosą, którą szedł Sasza”, „stołem z powyłamywanymi nogami” czy też „królową Karoliną, której król Karol kupił korale koloru koralowego”. Nie mniej radości sprawiło głośne czytanie Trzeszczących wierszyków w Agnieszki Frączek, które choć wesołe wygimnastykowały uczniowskie języki. Po chwili odpoczynku dla zmęczonych języków przyszła pora na trenowanie głów. Dzieci z zaciekawieniem wypełniały krzyżówkę i odpowiadały na zagadki ortograficzne. Zmierzyły się również z chórem pszczelarzy, górą, po której brykała kózka i odkurzaczem - połykaczem kurzu.