Tydzień Kultury Języka

2012-03-14

14 marca naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klas „O” ze Szkoły Podstawowej nr 18. W ramach Tygodnia Kultury Języka milusińscy nie tylko zapoznali się z biblioteką, ale przede wszystkim wspaniale bawili się trenując języki. Z wielkim zaciekawieniem wysłuchały wierszy Agnieszki Frączek pt. Berek literek czyli psoty od A do Z. Litera „A” kłusująca po arenie lub skacząca po antenie, agent Antoni, który aligatora po dachu goni, to tylko niektóre fragmenty opowieści o psotnych literkach. Po „gimnastyce” dla języka dzieciaki szukały swoich ulubionych książek, z których na zakończenie spotkania powstała „zaczarowana” wieża. Była to pierwsza wizyta dzieci w naszej bibliotece, ale już dzisiaj zapowiedziały, że wkrótce tu wrócą. A więc do zobaczenia.