Ferie zimowe

2012-02-24

W dniach od 13 do 24 lutego w bibliotece odbywały się spotkania w ramach ferii zimowych. Stałymi uczestniczkami zajęć były Gabrysia, Oliwka i Zuzanka. W drugim tygodniu dołączyły Natalka, Maja i Amelka. W zabawach uczestniczyła też nasza najmłodsza czytelniczka Kalinka. Zajęcia odbywały się o stałych godzinach. Pierwsza godzinka poświęcona była na zabawę w Internecie. W ramach „Sieciaków w bibliotece” dziewczynki grały w gry (dbając o swoich pupili lub pomagając dziewczynkom zostać Miss), rozwiązywały krzyżówki i zagadki. Kolejna godzina nazwana przez nas „Baśniowymi porankami” poświęcona była głośnemu czytaniu pięknych bajek i baśni. Dziewczynki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały m.in. baśni „O pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze”, „O koniku garbusku”, „Domek zapomnienia”. Ostatnia godzina nazwana „Co dzień staję się mądrzejszy” poświęcona była zajęciom plastyczno-technicznym. W ramach zabawy dziewczynki wykonały pudełko na skarby, teczkę na rysunki, obrazek na ścianę oraz bawiły się techniką czarno-białą czyli przy pomocy węgla i pasty do zębów wykonywały rysunki przedstawiające zimę. Wielkim powodzeniem cieszyła się zabawa z „plastocoolkami”, z których powstały jeż, kwiaty, bałwanek i wiele innych niespotykanych postaci. Niezawodny okazał się „Chińczyk”, który stał się ulubioną grą dziewczynek, a one same mistrzyniami w tej grze. Mamy nadzieję, że dziewczynki dobrze bawiły się w bibliotece i miło spędziły czas wolny. Pewnie powrócą tu za rok, kiedy to przygotujemy nowe niespodzianki, na kolejne ferie zimowe.