Biblioteczne hopsasa

2012-02-21

21 lutego na zajęciach z cyklu „Ferie w bibliotece” skoncentrowaliśmy się na zabawach ruchowych. Dzieci zagrały w swoją ulubioną grę, w której czekoladę można jeść tylko przy użyciu noża i widelca, i to pod warunkiem, że wcześniej wyrzuciło się kostką sześć oczek i zdążyło się ubrać w kurtkę i czapkę, zanim ktoś inny również wyrzucił kostką szóstkę. Jedni najedli się czekolady bardzo dużo, innym niestety nie udało się ugryźć nawet kęsa.

Później dzieci wzięły udział w turnieju wiedzy o polskiej literaturze, przyrodzie i geografii, w którym nie tylko trzeba było wykazać się wiadomościami, ale też mieć na tyle duży refleks, żeby złapać pluszowego miśka przed innymi znawcami tematu. Na koniec odbyły się wyścigi krzesełkowe, przy których emocje sięgnęły zenitu. Było tak głośno, że aż aparat fotograficzny - chyba mocno zestresowany - odmówił robienia zdjęć.