Zimowy Klub Mądrych Głów

2012-02-16

16 lutego w bibliotece odbyły się kolejne zajęcia. Chociaż tym razem uczestników było zgodnie z wcześniejszą obietnicą jeszcze więcej, niż poprzednio, to pierwsze zadanie przysporzyło dzieciom trochę kłopotów. Nasi goście musieli odpowiedzieć na kilkanaście pytań z dziedziny literatury, przyrody i języka polskiego. Pierwsze litery ze wszystkich odpowiedzi miały utworzyć hasło zajęć, ale gdy oczom dzieci ukazało się zdanie ZIOPZ KLUB MĄDLUCL GŁOG, dla wszystkich stało się jasne, że nie wszystkie odpowiedzi były poprawne. Po krótkiej dyskusji udało się poprawić błędne odpowiedzi i odczytać hasło: „Zimowy Klub Mądrych Głów”. Następnie nasze „mądre głowy” przystąpiły do rozwiązywania zadań literackich, krzyżówek i rebusów. Pomagały im w tym cukierki i dobre humory. Po wysiłku umysłowym przyszedł czas na nagrody, które można było otrzymać, jeśli „ustrzeliło” się strzałką odpowiednią cyfrę na planszy. Było przy tym dużo śmiechu, a potem niektóre dzieci powymieniały się swoimi nagrodami, zdobywając w ten sposób to, czego nie udało im się „ustrzelić”. Dzięki temu wszyscy nasi goście byli bardzo zadowoleni z otrzymanych upominków i opuścili bibliotekę w dobrych humorach.