Ferie z Astrid Lindgren

2012-02-14

Po awarii c.o. nasza biblioteka zamieniła się częściowo w suszarnię dla książek, dlatego też planowaliśmy, że w tym roku „Ferie w bibliotece” w naszej placówce nie odbędą się. Jednak nasi najwierniejsi czytelnicy szybko te plany zweryfikowali. 14 lutego zawitało do nas czworo dzieci, chcących podobnie jak w latach ubiegłych bawić się z nami i dzielić swoją wiedzą. Pierwszym dla nich zadaniem było odszyfrowanie nazwiska pisarki, o której książkach mieliśmy rozmawiać. Cukierki i literki ukryte w plastikowych kulkach pozwoliły odgadnąć, że bohaterami naszych zajęć będą sympatyczne dzieciaki z książek napisanych przez Astrid Lindgren. Okazało się, iż nasi goście świetnie znają przygody dzieci z Bullerbyn, Pippi i Lotty. Powiedzieliśmy sobie też o innych książkach tej szwedzkiej autorki oraz zapoznaliśmy się z wiadomościami o Szwecji. Ze szczególnym zainteresowaniem dzieci obejrzały książki i zdjęcia tej nietuzinkowej pisarki. Potem przyszedł czas na zabawy ruchowe nawiązujące do „Dzieci z Bullerbyn” oraz konkurs z drobnymi nagrodami. Dzieci wyszły od nas zadowolone i obiecały, że następnego dnia przyprowadzą koleżanki i kolegów.