Mikołaj w bibliotece

2012-12-04

Zbliża się 6 grudnia, więc wszystkie dzieci czekają już na prezenty od Mikołaja. Bibliotekę odwiedził on nieco wcześniej - już 4 grudnia. Pierwszą grupą, z którą chciał się spotkać była klasa 0a ze SP 33. Jednak zanim pan z siwą brodą pojawił się wśród dzieci, musiały one wykonać kilka zadań. Najpierw wysłuchały bajki o Wojtusiu, który nie chciał dostać od Mikołaja prezentu. Mikołaj z bajki miał mnóstwo roboty, więc nasi goście musieli mu pomóc w odczytywaniu listów od dzieci i rozniesieniu prezentów do odpowiednich domów. Później odbyły się zawody, w których dzieci musiały jak najszybciej wybrać ze „śniegu” kolorowe kulki. W niektórych kulkach dzieci znalazły cukierki, więc uczyły się, że dawanie daje radość tak samo jak i otrzymywanie prezentów - musiały podzielić się słodyczami z tymi zawodnikami, którzy nie wylosowali cukierków. Następnie dzieci musiały z zawiązanymi oczami odgadnąć, jakie prezenty miał w worku Mikołaj. Najwięcej śmiechu było przy ostatniej konkurencji: wyścigach w mikołajowych workach. Chociaż krępowały one ruchy, to i tak wszyscy chcieli w nich się ścigać. Po tej pełnej emocji zabawie nadeszła wreszcie chwila, gdy do dzieci przyszedł Mikołaj z workiem pełnym prezentów. W rolę Mikołaja wcielił się chłopiec, który zwyciężył w jednej z rozegranych wcześniej konkurencji. Nasz mały Mikołaj rozdał wszystkim podarki, po czym wszystkie dzieci zrobiły z nim sobie pamiątkową fotografię.